Teplovodní výměník Turbo 200 s chlad.smyčkou

4.0 (0 Hodnocení)

Teplovodní výměník Turbo 200 s chladící smyčkou ... více

Identifikátor produktu: 4601301
Cena dopravy: 130 Kč
Skladem 1 ks
7 201 Kč
5 951 Kč bez DPH

Teplovodní výměník Turbo 200 s chlad.smyčkou

Turbodym je krbový nástavec určený k montáži na kouřovod z krbu. Je navržen tak, aby získával část tepelné energie obsažené ve spalinách vycházející ze spalovací komory krbové vložky. Teplo se přenáší do horké vodovodní vody nebo prostřednictvím systému ústředního topení pro radiátory v obytných místnostech. Jedná se o velmi ekonomický zdroj tepla, protože nevyžaduje spotřebu dalšího paliva, využívá pouze přebytečné teplo spalin proudících do komína. Horkým splodiny ohřívají vodu v plášti výměníku. Horká voda je vypouštěna pomocí hrdla umístěného na boční stěně výměníku. Turbodym je přizpůsoben ke spolupráci s radiátory a podlahovými topnými systémy poháněnými čerpaly ústředního topení pro pevná paliva, plyn, olej, elektřinu a tepelná čerpadla a solární panely.


Turbodym je vyroben z oceli určené pro provoz při zvýšených teplotách. Tento materiál je uzpůsoben pro práci v systémech ústředního topení, zajišťuje vysokou spolehlivost zařízení, tepelný odpor a dlouhodobý provoz.


Centrální část zařízení je vnitřní komora, ve které je systém trubek, které zvyšují kontaktní plochu vody s topným médiem, tj. splodinami. Kromě toho je turbodym vybaven chladící smyčkou, tj. měděnou trubkou, která zajišťuje tepelnou ochranu zařízení.

Parametry

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Jarda (Praha) 24.08.2020

Co takhle uvést nějaké technické údaje? Výkon apod?