TATAREK RT08 KTD Plus Regulátor teploty

Mikroprocesorový regulátor pro krbová kamna s vodním výměníkem s obsluhou zásobníku TUV ... více

Identifikátor produktu: 46011004
Cena dopravy: 130 Kč
Expedice 5-15 prac. dní
4 973
4 110 Kč bez DPH
Držitel certifikátu kvality
Bezpečná platba kartou
Více než 10 let zkušeností v oboru

TATAREK RT08 KTD Plus Regulátor teploty

Mikroprocesorový regulátor pro krbová kamna s vodním výměníkem s obsluhou zásobníku TUV -mikroprocesorový regulátor teploty RT-08K KOMINEK PLUS je nejnovějším výrobkem firmy TATAREK určený k regulaci rozsáhlých topných rozvodů vybavených krbovými vložkami s vodním výměníkem a spolupracující se zásobníkem teplé užitkové vody (TUV).

-Základními funkcemi tohoto regulátoru je plně automatická obsluha dvou oběhových čerpadel ÚT, na základě samostatných nastavení teploty pro každé čerpadlo a plnicí čerpadlo TUV nebo akumulační nádrž, jehož provoz je řízen podle měření teploty dvěma snímači v zásobníku TUV nebo v akumulační nádrži.

-Tento regulátor je nástupcem základního modelu regulátoru určeného pro obsluhu krbových kamen s vodním výměníkem, a to regulátoru RT-03B WOJTUŚ. Tento regulátor byl v reakci na potřeby trhu vybaven kontaktem pro řízení plnicího čerpadla TUV s algoritmem priority TUV, což umožňuje jeho využití v rozsáhlých topných systémech, které stále více využívají krbové vložky s vodním výměníkem jako hlavní zdroj vytápění.
Na zvláštní pozornost zde zasluhuje funkce „letního provozního režimu, která umožňuje v letní sezóně ovládat výhradně plnicí čerpadlo TUV, bez nutnosti práce dalších čerpadel ÚT obsluhujících topný rozvod.
Důležitou úpravou je rovněž zabudování funkce programovatelného termostatu do samotného regulátoru, díky kterému je možné provádět individuální nastavení teploty ve čtyřech časových úsecích dne.
V tomto regulátoru byl použit podsvícený displej LCD, který uvádí úplná popisová data o aktuálním provozu regulátoru a užitkových funkcích, které lze měnit.

-Vybavení regulátoru zahrnuje rovněž signalizaci poškození některého ze snímačů teploty a signalizaci přehřátí vody v rozvodu, což kromě zvukových a světelných signálů způsobuje zapnutí nepřetržitého provozu obou oběhových čerpadel.
Obdobně jako v jiných výrobcích fy TATAREK byl v regulátoru RT-08K nainstalován algoritmus chránící čerpadla proti znehybnění v případě, že instalace není delší dobu používána (funkce dostupná výhradně při zapnutém regulátoru).

Základní technické parametry

Napájení 230 V/50Hz
Příkon bez zatížení5 W
Maximální spínací výkon750 W
Počet výstupů pro řízení čerpadel3×250 W/230 V/50 Hz
Počet výstupů pro beznapěťové řízení 1
Počet snímačů teploty vody3 × KTY81 (0...+100°C)
Přesnost měření teploty2 °C
Rozlišení měření teploty 0,5 °C
Počet časových zón4
Jistič 6,3 A/250 V
Stupeň krytíIP41
Provozní podmínky050 °C, vlhkost 1090 °C bez kondenzace

Základní funkce regulátoru
-Řízení provozu plnicího čerpadla zásobníku TUV s prioritou TUV nebo akumulační nádrže (měření teploty vody v horní nebo spodní části zásobníku)
-Řízení provozu dvou oběhových čerpadel ústředního vytápění,
-Funkce vypnutí jiného zdroje tepla v době, kdy krbová kamna dodávají teplo do rozvodů,
-Integrovaná funkce programovatelného termostatu,
-Varianta provozu regulátoru v „letním režimu přizpůsobeném výhradně k napájení zásobníku TUV nebo akumulační nádrže,
-Možnost konfigurace počtu připojených snímačů,
-Poplachy poškození snímačů a přehřátí rozvodů,
-Funkce „Anti-Stop chránící čerpadla mimo topnou sezónu,
-Funkce chránící rozvod proti zamrznutí,
-Paměť programátoru řídicí jednotky.


Výhradní dovozce pro ČR : MBTerm-krby s.r.o.

Parametry

Od této značky

Více od TATAREK