Investice do komína a krbové vložky

Krb či krbová kamna s krbovou vložkou i bez ní jsou nejen módou, ale poskytnou příjemnou domácí atmosféru a pomohou s vytápěním interiérů. Vždy je ale třeba také účinně odvádět spaliny. Vhodným řešením odvádění spalin pro rodinné domy, chaty a chalupy jsou odolné nerezové komíny, které se jednoduše instalují baz náročných stavebních úprav, jsou bezpečné a mají dlouhou životnost.

Komponenty nerezových komínů

Nerezové komíny

Komín je důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje bezpečnost, ekonomiku a účinnost vytápění. Je-li komín postavený z kvalitního a odolného materiálu, investice se vám brzy vrátí. Pokud jste dosud topili plynem, ověřte si, zda je váš komín připravený na odvádění spalin z tuhých paliv. Právě při topení tuhými palivy je nutné věnovat pozornost kvalitě komína a komínových prvků.

Přísné nároky splňují nerezové komíny vyrobené z teplotně odolné nerezové oceli vhodné k napojení jakýchkoli kamen či krbu. Poskytují skvělou tepelnou izolaci, přičemž jejich průduch teplo kumuluje na velmi nízké úrovni. Celý kouřovod se tak rychle ohřeje a v komínové vložce zůstane usazené jen minimum zplodin.

Nerezové komíny jsou lehké a lze je použít téměř všude. Jsou ideálním řešením také pro rekonstrukce starších komínových systémů. Mohou být ukotvené na fasádu nebo vestavěné do objektu. Vyznačují se kvalitou, bezpečností a moderním vzhledem. Pro své vlastnosti jsou ideální i pro nízkoenergetické a pasivní domy. Mohou sloužit jak pro odvod spalin z krbů a kamen na tuhá paliva, tak ze spotřebičů, kde se topí palivy plynnými či kapalnými.

Komín si můžete nechat postavit na klíč. V rámci instalace komína firma podle dokumentace komín postaví, provede jeho závěrečnou revizi a zajistí i následnou kontrolu komína, sanace, opravy, autorizované měření a posudky spalinových cest.

Obestavba krbové vložky Unico Nemo

Krbové vložky Unico

Krbová vložka Unico Dragon

Krbová vložka Unico Nemo

Bezroštové krbové vložky Unico Dragon (teplovzdušné) a Unico Nemo (teplovodní)

Bezroštové krbové vložky Unico Dragon

Všechny krbové vložky Dragon mohou být opatřeny speciálními akumulačními nástavci zvyšujícími efektivnost krbu. Pro zvýšení účinnosti vložky a zlepšení jejích ekologických parametrů je vzduch pro terciální spalování vpouštěn do spalovací komory kanálky umístěnými v zadních rozích krbové vložky. Aby byl zajištěn jednodušší servis, je přístup do mechanických částí rozdělovače vzduchu umístěn zevnitř vložky. Montáž externího přívodu vzduchu může být z levé, pravé, či zadní strany.

Bezroštové krbové vložky Unico Nemo

Bezroštové krbové vložky Nemo mají speciálně navrženou 100% uzavřenou spalovací komoru, díky které dochází ke zvýšení výkonu a účinnosti a dochází k minimálnímu znečištění skla. U krbových vložek Nemo s rovným sklem si můžete zvolit vzhled zazdívacích rámečků, barvu i vzhled klik, jedno sklo a nebo dvojité sklo, sklo bez potisku nebo s potiskem, obložení vnitřních stěn spalovací komory šamotem nebo systémem REFABOX, což je speciální bezšamotový vysokojakostní materiál. REFABOX je odolný vůči mechanickému opotřebení, několikanásobně více ohnivzdorný, odolný proti působení spalin a má o více než 40% větší akumulaci tepla. Jeho součástí je keramický deflektor odolný vůči spalinám zvyšujícím teplotu ve spalinové komoře, který napomáhá spalování (méně se špiní sklo). Pro zvýšení účinnosti vložky a zlepšení ekologických parametrů je vzduch pro terciální spalování vpouštěn do spalovací komory kanálky umístěnými v zadních rozích vložky. Pro zajištění jednoduššího servisu je přístup do mechanických částí rozdělovače vzduchu zevnitř vložky. Montáž externího přívodu vzduchu je možné provést z levé, pravé a nebo zadní strany.

Stavba, revize, sanace, oprava, vložkování, frézování komínů, kominictví Třinec, Frýdek-Místek

Společnost MBTerm-krby s.r.o. s dlouholetou tradicí a působností v Moravskoslezském kraji Vám jako profesionál v oblasti kominických služeb exkluzivně nabízí kompletní servis při individuálním řešení Vašich komínů. Mezi hlavní činnosti firmy MBTerm-krby s.r.o. v kominickém oboru patří

 • stavba komínů dle požadavků zákazníka
 • sanace a opravy komínů
 • vložkování komínů
 • frézování komínů
 • revize spalinových cest (Revizní technik spalinových cest: Marian Blažko ev.č.0007/36-024-H/2013)
 • autorizované měření spalinových cest a spotřebičů(Analyzátor spalin A 400 PRO NOx)
 • poradenská činnost
 • vystavování odborných posudků
 • Přidejte se i vy ke spokojeným zákazníkům společnosti MBTerm-krby s.r.o. a najděte to nejoptimálnější řešení právě pro Vás.

  Stavba, kompletní realizace, zhotovení kamen a krbů na klíč, Třinec, Ostrava, Frýdek-Místek

  Zatoužili jste po pořízení krbu, který by byl ve Vašem domově nejen estetickou dominantou, ale který by do Vašeho domova přinesl příjemnou a relaxační atmosféru a zahřál Vaše tělo i srdce?

  Není nic jednoduššího, než se obrátit na firmu MBTerm-krby s.r.o., která je výhradním importérem mnoha značek krbů a krbového příslušenství. Dle individuálního přání klienta zrealizuje každou jeho představu, od moderních krbů po tradiční kachlová kamna.

  V rámci exkluzivní nabídky firmy MBTerm-krby s.r.o. na realizaci krbů na klíč Vám budou s precizností profesionálů poskytnuty tyto služby:

 • návrh a realizace krbů a kamen
 • vypracování cenové nabídky
 • sestavení dle přání zákazníka
 • stavba a revize komínů
 • připojení spotřebičů (kotlů apod.)
 • S krby od MBTerm-krby s.r.o. bude Váš domov tím nejpříjemnějším a nejútulnějším místem pro každého.