Krbové vložky a krbová kamna druhy a výběr

Při uplakaném počasí nebo při dlouhých zimních večerech není nic příjemnějšího než si posedět v teple u krbu, či krbových kamen a vychutnávat si pohled do plápolajícího ohně.

Pro ty, kteří se rozhodli po krásný zážitek z ohně a tepla ve svém bytě, nebo u nich z různých důvodů není možná stavba krbu, jsou krbová kamna ideální alternativou. V současné době plní funkci také ekonomického vytápění.

Krbové vložky a krbová kamna – nákup online

Prodejem krbových vložek a kamen online se zabývá firma MBTerm-krby s.r.o.

Firma se zabývá velkoobchodní činností, dodávkami zboží do obchodů a firem a maloobchodním internetovým podejem pro celé ČR. Firma MBTerm-krby s.r.o. je přímý dovozce krbových vložek a komínových systémů ze zahraničí. Nabízí i prodej doplňkového sortimentu, jako jsou např. krbové vysavače, koše na dřevo, krbové nářadí, paravany, rošty a ostatní příslušenství. Informace o všech produktech vám poskytnou na telefonním čísle 774 360 045 nebo e-mailu: expedice@mbterm.info.

Výhody nákupu přes internet

Hlavní výhodou nákupu přes internet je, že můžeme vybírat v klidu z pohodlí domova. Nemusíme běhat z jednoho obchodu do druhého, abychom si porovnali ceny a parametry zboží, nemusíme si na nákup brát dovolenou a v tom horším případě nemusíme stát fronty a nakonec se dozvědět, že žádané zboží není na skladě. Další výhodou je i cena, která bývá na internetových stránkách nižší.

Výběr krbové vložky

Výhodou krbových vložek je jejich vyšší účinnost a také to, že mohou zůstat bez dozoru. Před výběrem krbové vložky je důležité mít jasnou představu, k jakému účelu bude krb sloužit. Jestli bude sloužit jako doplněk bytového interiéru, nebo bude využit hlavně pro vytápění. V prvním případě je zbytečné si pořizovat krbovou vložku vyšší kvality a řešit nejvyšší účinnost, těsnost topeniště apod.

V druhém případě zvolíme kvalitní krbovou vložku a krbovou obestavbu, které nám zaručí bezproblémové topení po mnoho let. Postup při realizaci krbu: vymezit a vyměřit si místo, kde bude krb instalován, podle využití krbu připravit otvory pro rozvod vzduchu a připojení např. vodovodních trubek po ohřev vody, dále se zaizoluje zeď za krbovou vložkou, umístí se stojan krbu, poté se usadí krbová vložka, která se napojí na komín, připojí se vodoinstalace a rozvod teplého vzduchu. Následuje obestavba krbu.

Krbová kamna

Pokud nechcete být závislí na stále zvyšujících se cenách plynu a elektřiny, jsou právě pro vás krbová kamna výhodným zdrojem tepla. Používají se různé druhy paliv jako např. dřevo, uhelné, nebo dřevěné brikety a další. S krbovými kamny můžete vytopit i několik místností najednou. Můžete si vybrat např. kamna kachlová, litinová nebo kamna s teplovodním výměníkem.

Topení v krbech a v krbových kamnech předává do interiéru sálavé teplo. Je to tradiční způsob topení u nás. Hlavním důvodem je tepelný komfort, nezávadnost, ekologický a ekonomický provoz.